Novinky‎ > ‎

Rekonstrukce kurtu č. 4, odvoz letitého odpadu a vybudování dlažby a posezení za beachvolejbalovým kurtem

přidáno: 22. 4. 2015 1:57, autor: Tenisový oddíl TJ Spartak Bílovec   [ aktualizováno 22. 4. 2015 1:58 ]
Vzhledem k neúnosnému stavu kurtu č.4 jsme započali jeho částečnou rekonstrukci. V rámci brigád byla zcela odebrána antuková vrstva a následně bylo zjištěno, že škvárový podklad je velmi udusaný a vysoký - cca. 25 cm. Z tohoto důvodu nedocházelo k optimální propustnosti vody, což se projevilo především v loňských deštivých měsících, kdy byl kurt č. 4 velmi často podmáčený a tedy nepoužitelný. Proto dojde v nejbližších dnech ke stažení horní vrstvy škváry cca. o 10 cm technikou. Následně bude tato stažená vrstva rozdělena na jemnější a hrubší frakci, zbylý povrch bude nainjektován odvodňovacími dírami a následně bude stažená vrstva po frakcích částečně navrácena zpět na tento nainjektovaný podklad.

Pochopitelně jsme v těchto úpravách limitováni rozpočtem a proto se vše snažíme řešit ve vlastní režii. Nejnižší cenová nabídka na částečnou rekonstrukci tohoto kurtu, kterou jsme obdrželi, byla 120 000 Kč, a zde by se jednalo jen o stažení aktuálního škvárového podloží, vytvoření okrajových odvodňovacích kanálů a navezení a zaválcování původního škvárového podloží nazpět. Tato částka je pochopotelně absolutně mimo náš rozpočet a proto budeme tento havarijní stav řešit alespoň dočasně ve vlastní režii.

Současně se nám podařilo s městem Bílovec vyjednat odvoz letitého odpadu v podobě staré antuky za tréninkovou zdí, ke kterému by mělo dojít v příštím týdnu. Po vyčištění zmiňovaného porostoru dojde k zahájení prací na budování dlažby za prostorem beachvolejbalového kurtu. Pro tyto účely jsme zakoupili strusku, která se momentálně nachází v okolí hlavní budovy TJ Spartak Bílovec. V souvislosti s tím dojde k odstranění stávajících sloupků u beachvolejbalového kurtu, tak ať je prostor dlažby propojen přímo s kurtem. Josef Stoklasa              
předseda                 

Comments