Novinky‎ > ‎

Dokončovací práce na kurtu č. 4

přidáno: 5. 6. 2015 0:24, autor: Tenisový oddíl TJ Spartak Bílovec
Kurt č. 4 byl velmi žhavým tématem letošního jara. Ač jsme na výroční schůzi vyzívali v diskuzi všechny členy ať přispějí svým názorem k tomu, jak by se mělo při rekonstrukci kurtu č. 4, s ohledem na náš rozpočet, podle nich postupovat, nikdo s žádným nápadem nepřišel. Proto jsme tedy vzali situaci do svých rukou a po hodinách a hodinách studování přípravy a rekonstrukce kurtu jsme se pustili do práce. Nejdříve se v rámci brigádnických hodin odstranila vrstva antuky, poté se malým nakládačem UNC stáhla vrstva škváry, která se později naosívala na jemnější a hrubší frakci a následně se vracela nazpět a válcovala. Nejprve frakce hrubší, na ni poté ta jemnější.

  
 
Poté došlo k závěrečnému finálnímu srovnávání jemné škváry do absolutní roviny pomocí dlouhé fošny a předem "do váhy" usazených vodítek. Následně se takto srovnaný povrch ručně zaválcoval a začala se navážet naosívaná antuka, jak je vidět z přiložených fotek. 


  

Tato naosívaná antuka se roztáhla po celé ploše kurtu, avšak toto již nebylo možné fotodokumentovat, jelikož práce zastavila tma. Nyní nám již zbývá "pouze" tuto antuku převálcovat malým válcem, přejet síťovačkou a dorovnat případné nerovnosti a nachystat tak aby mohl přijet velký 3,5 tunový válec pro finální zaválcování. No a pak tedy přijde na řadu pohození antukou novou, nabití lajn, usazení kůlů, natažení sítě a hurá na dvorec. 

Velký dík patří všem kteří se zadarmo a ve svém volném čase zůčasnili všech třech největších brigád, které proběhly v termínech 8.5., 22.5. a 4.6.2015. Bez těchto dobrovolníků, kteří mají kolektivního ducha, hrají rádi tenis, a není jim lhostejný areál kurtů v Bílovci, bychom nemohli tuto "malou" rekonstrukci provést, jelikož by byla i tak nad rámec našich finančních možností. Fotodokumentaci, za kterou děkujeme převážně našemu dlouholetému členovi Ivo Martiníkovi, naleznete v sekci FOTO.


Ještě jednou díky všem, kteří se zapojili !!!     
Comments